Niečo o mne

Volám sa Martin a cvičeniu sa venujem neustále už od roku 2014. Za celé obdobie nebola ani jedna pauza z iného dôvodu ako zranenie či choroba a môžem povedať, že ma cvičenie baví stále rovnako ako v začiatkoch. Študujem na Ekonomickej univerzite v Bratislave, čísla a ekonomika ma veľmi bavia, avšak stále bola a vždy bude priorita číslo 1. cvičenie a napredovanie v tejto oblasti.

Ako tréner volím skôr edukatívny prístup ku klientovi, kedy sa mu snažím odovzdať, čo najviac vedomostí a informácií a často si nehovoríme len čo robiť, ale aj prečo to robíme a čo je za tým, že to funguje. Metódy, ktoré používam sám a aplikujem ich aj na klientoch vychádzajú hlavne zo štúdií a vedou overenými spôsobmi a prístupmi.

S klubovou trénerkou Ivetou Hauserovou

Skúsenosti a vzdelanie

Som oficiálne akreditovaný kondičný tréner 1. stupňa v rámci EfectFit Academy. Moje štúdium však nezačalo iba trénerským kurzom. Keďže súťažím proti najlepším, sám sa snažím byť najlepší a aby som sa mohol neustále posúvať aj po dlhšej dobe, vyžaduje si to veľa vzdelávania a aplikovania nových poznatkov do praxe.

Roky sa snažím vzdelávať formou kníh, seminárov, podcastov i videí od svetových trénerov. Už od roku 2014 si vediem ručne písané denníky tréningov, kde analyzujem a v praxi uplatňujem všetky získané vedomosti. Ak chce človek stále napredovať, musí mať niečo naštudované a to platí dvojnásobne ak človek cvičí naturálne. Treba mať systém, držať sa vedeckých princípov, a nie len cvičiť bez akéhokoľvek plánu.

Po niekoľkých rokoch študovania som sa rozhodol, že by som tieto poznatky mohol posunúť aj ďalej a pomôcť ľuďom dosiahnuť ich ciele. Trénujem už niekoľko rokov, avšak prevažne išlo o rodinných príslušníkov, známych a kamošov, ktorí ma oslovili. Prišiel čas kedy by som chcel pomôcť širšej verejnosti, preto som sa rozhodol založiť túto stránku.

Moja premena

Nemám asi žiadnu fotku zo začiatkov cvičenia, nakoľko som sa nikdy nefotil a vždy sa skôr venoval tréningu. Našiel som však jednu fotku zo školských lavíc vo veku 14 rokov kedy som práve začínal chodiť do gymu (a ostrihal som sa). Postupne nejaké fotky pribudli, avšak stále to bolo par kusov do roka, takže nie je moc z čoho vyberať.

Našiel som aspoň tieto:

21 rokov, trénovanie pózingu
14 rokov, začiatok cvičenia
18 rokov, amatérska fotka s tehlovým telefónom
21 rokov, trénovanie pózingu
ENC 2020 Slovensko, súťaž v novej kategorií - Classic Physique
ME 2018 Bukurešť, reprezentačný team Slovenska

Súťažné úspechy

Súťažím pravidelne každý rok už od roku 2016 v naturálnej federácií Slovenska – SANK.  Moja prvá príprava začalo už v mojich 17 rokoch a  išlo určite o tú najťažšiu diétu, keďže to boli všetko nové skúsenosti. Našťastie už sú prípravy  každým rokom ľahšie a ľahšie, aspoň z pohľadu chudnutia.  Takmer všetky súťaže som podstúpil v kategórií kulturistika, ktorá je základná mužská kategória. Po určitej dobe som si uvedomil, že by sa mi viacej hodila kategória classic physique a aj by ma viacej bavila. Moja prvá súťaž v tejto novej kategórií dopadla veľmi dobre a podarilo sa mi prvýkrát obsadiť prvé miesto na Majstrovstvách Slovenska. Dokonca i na majstrovstvách Európy sa mi v tejto kategórií podarilo dostať do prvej päťky.

Výsledky mojich súťaži:

Ďalšie sú ešte len na ceste 😊